Vendel
19 °C

A magyar vízilabda válogatott nyerte az Unicum Kupát

2002.08.10. 20:30
Negyedik mérkőzését is megnyerte a magyar válogatott a margitszigeti Unicum Kupa nemzetközi vízilabda tornán, ezúttal az amerikaiakat győzte le és függetlenül a vasárnapi, olaszok elleni találkozó eredményétől már biztos, hogy itthon tartotta a trófeát.

A meccs elején Benedek volt az abszolút főszereplő: előbb emberelőnyből megszerezte a vezetést, majd kiállították, de társai "kibekkelték" a vendégek létszámfölényét. A folytatásban minden úgy alakult, ahogyan azt Kemény Dénes szövetségi kapitány elképzelte: a második játékrész közepén 5-1, a végén 6-2 volt az állás csapata javára.

A harmadik hét perc első felében viszont az amerikaiak kihasználták a magyarok dekoncentrált játékát és miközben két emberelőnyt elhibáztak, két gólt is szereztek, így 6-4-re felzárkóztak.

Ezután azonban már semmi különös nem történt, a magyarok újra magukhoz ragadták az irányítást, és gond nélkül érték el újabb négy találatukat, amelyek közül az, amelyik a Kásás-Biros-Kiss G. akció végén született, szépségdíjat érdemelne.

Győzelmével a magyar válogatott függetlenül a vasárnap 11.30-kor kezdődő, olaszok elleni összecsapás eredményétől, már megnyerte az Unicum Kupát.

Magyarország-Egyesült Államok 10-4 (2-1, 4-1, 2-2, 2-0)
Hajós Alfréd uszoda, 1200 néző, V: Hasszekioglu (görög), Moliner (spanyol)
Magyarország: Kovács - Steinmetz B., Fodor, Kásás, Benedek 2, Molnár 2, Kiss G. 1
csere: Bárány 2, Székely, Vári, Kiss Cs. 1, Biros 2
Az amerikai góldobók: Powers, Segesman, Felix, Bailey 1-1
emberelőny: 5/3, illetve 7/2