Női kézilabda: fölényes magyar győzelem a norvégok ellen

2002.08.22. 20:19
Az Európa-bajnok, olimpiai ezüstérmes magyar női kézilabda-válogatott barátságos mérkőzésen fölényes győzelmet aratott a világbajnoki második Norvégia ellen Tiszaújvárosban.
A találkozó első 4 percében 4-0-ra elhúzott a magyar csapat, majd ugyanennyi időbe tellett, hogy egyenlítsenek a norvégok (5-5). Negyedóra után újból 4 gólos lett a hazai előny (10-6), s ezt a különbséget sikerült majdnem megőrizni a szünetig.
A folytatásban sem igazán jeleskedtek a védelmek, szinte minden percre jutott egy találat. A vendégek nem tudtak faragni hátrányukból, mert Siti, Farkas, vagy Németh mindig új lendületet adott a hazaiaknak.
Ráadásul a skandinávok fokozatosan elfáradtak, alig veszélyeztették a kaput, így nem kerülhették el a súlyos vereséget.
Magyarország-Norvégia 35-24 (18-15)
Góldobók: Farkas 9, Siti 7, Németh 6, Pádár 5, Kulcsár 3, Kirsner 2, Lőwy, Ferling, Tóth 1-1, illetve Hammerseng 7, Hovind 3, Sorlie, Sandve, Nyhamar, Hilmo, Larsen 2-2, Olsson, Harsaker, Hundvin, Dyhre 1-1.