Teréz
23 °C

Mandula nem jutott az elődöntőbe vegyespárosban

2002.09.04. 09:33
Mandula Petra - az izraeli Amir Hadad oldalán - a negyeddöntőben búcsúzott a vegyes párosok versenyében az amerikai nyílt teniszbajnokságon. A kettőst az amerikai Corina Morariu, Justin Gimelstob duó győzte le nagy csatában.
Szintén küzdelmes mérkőzésen, több mint 3 óra alatt nyert a hazai kedvenc Pete Sampras a 3. helyen kiemelt német Tommy Haas ellen. A 31 éves szupersztárnak ez volt a 200. sikere Grand Slam-meccsen, s a negyeddöntőben honfitársával, az argentin Juan Ignacio Chelát kiverő Andy Roddickkal találkozik.
A nyolcaddöntő volt a végállomás a háromszoros Roland Garros-bajnok brazil Gustavo Kuertennek, aki 55 önhibát vétett a holland Sjeng Schalken ellen.
Eredmények:
Férfi egyes, nyolcaddöntő:
Sampras (amerikai, 17.)-Haas (német, 3.) 7:5, 6:4, 6:7 (5-7), 7:5
Roddick (amerikai, 11.)-Chela (argentin, 26.) 5:7, 6:4, 6:4, 6:4
Gonzalez (chilei, 28.)-Clement (francia) 6:4, 6:2, 6:3
Schalken (holland, 24.)-Kuerten (brazil) 6:3, 7:6 (8-6), 6:7 (5-7), 7:6 (7-4)
Vegyes páros, negyeddöntő:
Morariu, Gimelstob (amerikai)-Mandula, Hadad (magyar, izraeli) 4:6, 7:6 (7-5), 7:6 (10-8)