A Szuper Kupa döntőjében a Fotex

2002.10.25. 20:53
A Bajnokok Ligája-második Veszprém 31-23-ra nyert az EHF Kupa-győztes német THW Kiel ellen az 55 ezer euró összdíjazású férfi kézilabda Szuper Kupa első elődöntőjében.
A végeredmény: Veszprém-THW Kiel (német) 31-23 (15-11)
góldobók: Lazarov 8, Dzomba 6, Perez 5, Jovic, Pásztor 3-3, Éles, Zsigmond 2-2, Gál, Diaz 1-1, illetve Pettersson 4, Jacobsen, Przybecki, Petersen, Dominikovic 3-3, Olsson, Preiss 2-2, Scheffler, Wisotzki, Bjerre 1-1
Jól kezdett a magyar bajnok, a 10. percben már 5-2-re vezetett, ráadásul a folytatásban is sokkal hatékonyabban támadott. Sterbik több ziccert hárított, miközben a társak alig hibáztak. A 19. percben már 11-6 volt az állás. A Kiel azonban szünetig csökkentette hátrányát.
A második félidőben állandósult a különbség, majd a hajrában az egyre többet kockáztató német együttes sokat rontott, a veszprémiek pedig bebiztosították a győzelmüket.
A címvédő, BL-első német Magdeburg és a KEK-győztes spanyol Ciudad Real találkozója 20.15-kor kezdődik. A párharc nyertese találkozik szombaton 15.15-től a Veszprémmel.