Szegedi győzelem a kézilabda bajnokság rangadóján

2002.10.30. 23:05
Továbbra is százszázalékos a Szeged, miután egygólos győzelmet aratott a Bajnokok Ligája- és Szuper Kupa-második, címvédő Veszprém ellen a férfi kézilabda NB I szerdai rangadóján.

A Tisza-parti gárda a 9. percben már 6-2-re vezetett, a rutinos vendégek azonban Buday kihagyott büntetője után két emberhátrányban szerzett góllal 7-6-ra felzárkóztak. Sőt, közvetlenül a szünet előtt sikerült az egyenlítés is.

Folytatódott a kemény csata, de a Szeged megint elhúzott (19-15). A vendégek kapkodtak, elhamarkodottan lőttek, s a lefordulásokból sorra gólt kaptak. Aztán a hajrában még egy utolsó rohamra indultak, s majdnem pontot szereztek a trónkövetelő ellen.

Az 59. percben egy ártatlan helyzetben Berta megütötte a földön fekvő Gált, ezért piros lapot kapott.

Eredmény:
Szeged-Veszprém 25-24 (12-12)
gólszerzők: Bajusz 6, Matic 5, Mezei 4, Berta 3, Kotormán, Eklemovic, Buday 2-2, Habuczky 1, illetve Dzomba 7, Perez 5, Éles 4, Diaz, Iváncsik 2-2, Tóth J., Jovic, Pásztor, Zsigmond 1-1 piros lap: Berta (59.)