Gyöngyi
13 °C

Bronzérmet nyert a női kézilabda Szuper Kupán a Fradi

2002.11.03. 21:01
Harmadik helyen végzett a női kézilabda Szuper Kupában a tavalyi BL második Ferencváros, miután a bronzmeccsen Szkopjéban négy góllal nyert a KEK-győztes orosz Lada Toljatti ellen.

A magyar bajnok a szombati elődöntőben a hajrában maradt alul 32-30-ra az EHF Kupa-győztes dán Ikast Bordinggal szemben, míg a Toljatti büntetőkkel kapott ki a házigazda, BL-győztes Kometal Szkopjétól. A vasárnapi bronzmeccsen a Ferencváros kezdett jobban, és a 19. percben 9-6-ra vezetett. Még nagyobb lehetett volna a különbség, de több Fradi-ziccer is kimaradt.

Az oroszok rövid időre felzárkóztak (13-12) ugyan, de a szünet előtti utolsó percben újabb gólt kaptak. A második félidőben biztosan őrizte előnyét Németh András együttese, s a végjátékban az egyre többet hibázó rivális összeroppant. Sikerével az FTC 7500 eurót kapott.

Ferencváros-Lada Toljatti (orosz) 27-23 (14-12)
A magyar csapat góldobói: Farkas 9/7, Benyáts 5, Lőwy, Siti 4-4, Tóth 2, Uhrakova, Kirsner, Mravikova 1-1