Három góllal nyert női kézilabda válogatottunk

2002.11.17. 16:29
Háromgólos győzelmet aratott a december 6-án kezdődő dániai Európa-bajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott Horvátország ellen a két csapat harmadik mérkőzésén Móron. A horvátok kevésbé tűntek fáradtnak, és szinte végig vezettek az első félidőben. A szünet előtti fél percben dobott két góllal fordított az Eb-címvédő. A folytatásban ismét a vendégek kezdeményeztek többet, a 38. percben megint náluk volt az előny (20-19). Mocsai Lajos időkérését követően aztán fordult a kocka, és a sok hiba ellenére sikerült győzni. A két válogatott csütörtöki mérkőzésén a hazaiak 31-27-re nyertek, majd pénteken 30-28-ra kikaptak. A végeredmény: Magyarország-Horvátország 26-23 (16-15) Gólszerzők: Ferling 6/6, Szrnka 5, Németh 4, Vérten, Balogh 3-3, Siti, Pádár, Görbicz, Tóth T., Lovász 1-1, illetve Pensa 7, Hodak 6, Ruselj 4, Bilobrk 3, Cop, Arslanagic, Zebic 1-1.