Nem a világcsúcstartó sprinter lett az Év atlétája

2002.11.17. 20:00
A marokkói Hicham el-Guerrouj és a brit Paula Radcliffe nyerte el az Év atlétája címet.
A Monte-Carlóban rendezett hagyományos gálán el-Guerrouj meglepetésre végzett az élen a Grand Prix-döntőben 100 méteren világcsúcsot javító amerikai Tim Montgomery előtt, a harmadik a 400-as dominikai Felix Sanchez lett. A tíz jelölt között szerepelt Fazekas Róbert, az Európa-bajnok és Világ Kupa-győztes szombathelyi diszkoszvető is.
A nők között Radcliffe a szintén amerikai sprintert, Marion Jonest, valamint a 400-as mexikói Ana Guevarát előzte meg.
El-Guerrouj az első atléta a férfiaknál az 1988-as, premiert jelentő "Év legjobbja"-választás óta, aki két egymás követő évben az élen végzett. A 28 éves futó idén mind a tizenegy 1500-as és egy mérföldes versenyén veretlen maradt, valamennyi Golden League-viadalon és a GP-fináléban is diadalmaskodott.