Egy gólos vereség az oroszoktól

2002.11.28. 20:17
Az Eb-győztes magyar női kézilabda-válogatott egygólos vereséget szenvedett a világbajnok oroszoktól a kijevi Turcsin Kupa nyitó mérkőzésén.

Az első tíz percben fej-fej mellett haladt a két együttes, majd Sugár Tímea kapus bravúrjainak köszönhetően kétgólos előnyre tett szert a magyar csapat. A különbség a magassági fölényben lévő, helyenként durván védekező oroszokkal szemben - a meccs közben kisebb arcsérülést szenvedett - Farkas Ágnes vezetésével 4 gólra nőtt a szünetig.

A második játékrészben öt perc alatt egyenlített a világbajnok, de negyedóra elteltével ismét négy góllal vezettek a magyarok. A hajrá azonban az oroszoknak sikerült jobban, s az utolsó percben 7 méteresből szerzett találattal győztek. Mocsai Lajos szövetségi kapitány csapata pénteken 17 órakor a házigazda ukránok ellen lép pályára.

Oroszország-Magyarország 27-26 (10-14)

gólszerzők: Poltorackaja 8, Naukovics 4, Bodnijeva, Murajova 3-3, Bojkova, Gyagyecsko, Pal 2-2, Romenszkaja, Turej, Kolcsina 1-1, illetve Farkas 9, Lovász 6, Kirsner, Siti 3-3, Pádár, Németh 2-2, Mehlmann 1