Judit

Újabb vereség a Turcsin Kupán

2002.11.29. 19:27
Az Eb-címvédő magyar női kézilabda-válogatott akárcsak csütörtökön a világbajnok oroszok ellen, pénteken a házigazda ukránoktól is minimiális különbségű vereséget szenvedett a kijevi Turcsin Kupán.

Mocsai Lajos szövetségi kapitány ezúttal a fiataloknak adott bizonyítási lehetőséget. Az ukránok kicsit jobban kezdtek, két góllal vezettek, de a nagy kedvvel játszó Görbicz többször is megtréfálta a hazai védelmet, ráadásul jó passzokkal helyzetbe hozta társait. A magyarok felzárkóztak, azonban az első félidő derekától az ukránok agresszívebben védekeztek és leindításokból újra elhúztak (12-9). A szünet előtt Pálinger több ziccert fogott és ismét szorosabb lett az állás.

A fordulást követően ismét a hazaiak kezdeményeztek többet és újból háromgólos előnyre tettek szert. Az Eb-címvédő azonban felzárkózott, sőt a 46. percben egy rövid időre vezetett is (23-24). Ezután felváltva estek a gólok, de az utolsó két percben a hazaiak rutinja eldöntötte a találkozó kimenetelét.

Eredmény:
Ukrajna-Magyarország 32-31 (14-13)

gólszerzők: Rajhel 8, Jacenko 5, Ludkova 4, Szakada, Verheljuk, Kotenko 3-3, Harlanyuk, Reznir 2-2, Horova, Csernova 1-1, illetve Görbicz 8, Kulcsár 6, Siti 5, Tóth 4, Pigniczki, Szrnka 3-3, Balogh 2

Az állás a 2. forduló után: 1. Ukrajna 4 pont (63-53), 2. Oroszország 4 (59-50), 3. Magyarország 0 (57-59), 4. Franciaország 0 (46-63)