Veszprémi győzelem a kézilabda-rangadón

2002.12.05. 21:53
Öt góllal győzött a címvédő Veszprém a Dunaferr ellen a férfi kézilabda NB I rangadóján, és ezzel megerősítette második helyét a tabellán.

Kemény, zárt védekezésének és lendületes támadójátékának köszönhetően a Veszprém a 16. percben már öt góllal vezetett, majd előnyét fokozatosan növelte. Ebben nagy szerep jutott Sterbik kiváló kapusteljesítményének és Zsigmondnak, aki beállósként ötször talált az ellenfél kapujába az első félidőben.

A második játékrészben ugyan javult a vendégek védekezése és Szatmári kapus bravúrosan hárította a lövéseket, de így is csak négy gólra tudtak felzárkózni. A hajrá ismét a hazaiaknak sikerült jobban.

Veszprém-Dunaferr 26-21 (17-10)
góldobók: Dzomba, Zsigmond 5-5, Lazarov, Éles, Diaz 4-4, Iváncsik 2, Pásztor, Gál 1-1, illetve Kuzmicsov 9, Marcinkevicius 4, Katzirz, Kertész 3-3, Németh, Bene 1-1

Az élcsoport: 1. Szeged 26 pont, 2. Veszprém 23, 3. Dunaferr 21