Gyöngyi
13 °C

Könnyed veszprémi győzelem a BL-ben

2002.12.08. 20:14
A Veszprém férfi kézilabdacsapata 14 gólos győzelmet aratott a lengyel Wisla Plock ellen a Bajnokok Ligájában. A magyar csapat jövő vasárnap 15.30-kor a címvédő Magdeburg otthonában lép pályára, és amennyiben nem kap ki 9 góllal többel, csoportelsőként jut tovább.

Magabiztosan kezdett a Veszprém, a lengyelek technikai hibáit kihasználva Dzomba vezetésével folyamatosan növelte előnyét. A 10. percben már kilenc góllal vezettek a hazaiak, de az ellenfél időkérése után csökkent a különbség.

A második félidőben Fazekas védései után gyors akciókat vezetett a magyar együttes, s helyzeteit kihasználva még jobban elhúzott. A Wisla több védekezési formával próbálkozott, de a csoportelső lendületes támadásai ellen nem volt esélye.

Férfi Bajnokok Ligája 5. forduló, A-csoport:
Veszprém-Wisla Plock (lengyel) 38-24 (20-14) góldobók: Dzomba 12, Lazarov 6, Perez 5, Pásztor 4, Diaz, Iváncsik 3-3, Éles 2, Mohácsi, Jovic, Gál 1-1, illetve Jurasik 8, Drobik 4, Paluch 3, Wuszter, Zolotenko, Despotowics, Debski 2-2, Wisniewski 1