Hermann Maier fantasztikus győzelme

2003.01.27. 13:11
Tizenhét hónappal súlyos motorbalesete és huszonkettővel utolsó Világ Kupa-sikere után hétfőn Kitzbühelben Hermann Maier nyerte a szuper-óriásműlesikló versenyt, bizonyítva, hogy jogosan került be az osztrák vb-csapatba. A világbajnokság szombaton kezdődik St. Moritzban.

Maier két honfitársa, Christoph Gruber és az összetettben éllovas Stephan Eberharter előtt győzött és 42. VK-diadalát aratta. A Herminatornak nevezett sztár múlt szombaton a lesikló VK-futamon a hatodik helyen végzett.

A kétszeres olimpiai bajnok és háromszoros összetett VK-győztes 2001 augusztusában szenvedett súlyos motorbalesetet, s majdnem amputálni kellett a jobb lábát. Még a visszavonulás gondolatával is foglalkozott, és csak tavaly november elején döntött a folytatás mellett.

Maier a fantasztikus győzelem után elsírta magát:

- Nem is tudom, mit mondjak. Sosem gondoltam volna, hogy ilyen hamar visszatérek a csúcsra. Mintha nem is a földön lennék, ez a győzelem csak az olimpiai bajnoki címemhez hasonlítható - mondta könnyeivel küszködve a 30 éves klasszis.