Kótai Mihály huszonegyedik profi győzelmét aratta

2003.02.02. 15:01
Huszonegyedik profi ökölvívó mérkőzését is megnyerte Kótai Mihály. A Las Vegasi gála nyolcmenetes nagyváltósúlyú mérkőzésén a magyar bokszoló pontozásos győzelmet aratott az amerikai Brad Jensen ellen.

Kótai, akit mindhárom pontozó 80-72 arányban látott jobbnak ellenfelénél, eddigi 21 sikeréből 11-et ért el kiütéssel. Jensen a 20. összecsapásán a hetedik vereségét szenvedte el.

Az est főmérkőzésén a salvadori Carlos Hernandez egyhangú pontozással győzte le a Porto Rico-i David Santost ezzel megszerezve a Nemzetközi Bokszföderáció nagypehelysúlyú világbajnoki címét.

A Las Vegas-i gálán a 32 éves Hernandez a negyedik menetben padlóra küldte riválisát, de Santos folytatni tudta az összecsapást. A 38. profi győzelmét arató salvadorit két pontozó 77-74, a harmadik 78-73 arányban látta jobbnak. Santos 48. mérkőzésén a hatodik vereségét szenvedte el.