Két góllal kapott ki férfi kézicsapatunk Eb-selejtezőn

2003.06.15. 15:10
Kétgólos vereséget szenvedett Macedóniában a magyar férfi kézilabda-válogatott az Európa-bajnoki selejtező első mérkőzésén, Bitolán.
Nagy rohanás jellemezte a mérkőzés kezdetét, s ennek köszönhetően rengeteg gól esett. Tíz perc után nyugodtak meg valamelyest a kedélyek, s az 5000 néző támogatását élvező lelkes hazaiak kis előnyhöz jutottak. A Veszprém két kitűnősége, Perez és Lazarov ellenállhatatlan volt, csak éppen most más-más csapatban szerepeltek.
A második félidő elején sziporkáztak a hazaiak, növelték előnyüket (25-19), és tartani lehetett tőle, hogy kiütéses győzelmet aratnak. Aztán Skaliczki László szövetségi kapitány keményebb, zártabb védekezést kért a játékosoktól, ráadásul a kapusteljesítmény is feljavult, így a vendégek fokozatosan csökkentették a hátrányt.
A visszavágót pénteken 18 órakor rendezik Veszprémben. A párharc győztese vesz részt a 2004. január 22. és február 1. között sorra kerülő szlovéniai kontinensviadalon.
Macedónia-Magyarország 33-31 (19-17)
Gólok: Lazarov 10, Atanasovski 6, Dimovski, Kolev 4-4, Markovski, Alusovski 3-3, Stoilov 2, Mojsovski 1, illetve Pásztor, Perez 8-8, Buday, Kertész 4-4, Mezei, Mocsai 2-2, Gál, Bendó, Rosta 1-1