Oroszország nyerte a női kosárlabda Európa-bajnokságot

2003.09.29. 10:06
A tétnek megfelelően feszült hangulatban kezdtek a csapatok: az első pontra több mint 2 percet kellett várni, a rendkívül gyengén célzó csehek pedig csak a 7. percben találtak először a gyűrűbe.
A folytatásban maradt a legutóbbi fináléban a franciákkal szemben vesztes oroszok fölénye, mivel a túloldalon az elődöntőben 34 pontot szóró Blahuskova nem tudott mit kezdeni a kemény védelemmel. A csehek újabb háromperces kosárszünetével a nagyszünetben 34-22 volt az állás.
Fordulás után mégiscsak izgalmassá vált a találkozó, mivel Jan Bobrovsky együttese Hamzova és a feléledt Blahuskova révén 2 pontra felzárkózott (42-40).
A zárónegyedben a veterán Baranova által vezetett oroszok - akiknél a sztárok közül Korsztin alig, Sztyepanova pedig egyáltalán nem játszott - egyre többet hibáztak, így az ellenfél a 35. percben, az összecsapás során először átvette a vezetést. A hajrát azonban a csehek bírták rosszabbul idegekkel, így az oroszok összességében megérdemelten nyertek.
A 22 aranyérmet begyűjtő Szovjetunió utódállama - az 1999-es harmadik és a 2001-es második hely után - először lett a kontinens legjobbja.