Bosszantó pécsi vereség a kosárlabda Euroligában

2004.01.15. 10:42
Vereséggel folytatta szereplését a női kosárlabda Euroligában a MiZo-Pécsi VSK, amely a 10. fordulóban Parmában kapott ki minimális különbséggel. Végig szoros volt a mérkőzés, a PVSK tartotta a lépést az expécsi Grubin vezette olaszokkal. A hajrában óriási küzdelem zajlott a pályán, melyből a 4 másodperccel a vége előtt betaláló Grubin - a mezőny legjobbja - révén a házigazdák kerültek ki győztesen. A jövő csütörtökön a litván Lietuvos Vilniust fogadó Rátgéber-együttes mérlege 10 forduló után ezzel 6 siker és 4 kudarc.

Folytatta remeklését viszont a Szolnoki MÁV-COOP SE az Európa Kupában, amely továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti csoportját. Djelmisék a 3. fordulóban a görög Asztir Athént verték meg hazai pályán. A Tisza-partiak fantasztikusan kezdtek, és a mérkőzés harmadik harmadában már 32 pontos volt előnyük.

Ugyanebben a sorozatban vereséget szenvedett Franciaországban a Diósgyőr. A Diósgyőri KSK női kosárlabdacsapata vereséget szenvedett a franciaországi Lille-ben az Európa Kupa 3. fordulójában. Az eddig ötvenszázalékos mérlegnél tartó DKSK már az első negyedben tizenegy pontos hátrányba került, amit később sem tudott ledolgozni. Mivel a magyar együttesből senki sem csatlakozott a kiemelkedő teljesítményével a mezőny legjobbjává előlépő Eördögh-höz, a vége váratlanul sima Lille-i siker lett.

Itthon, a férfiak Magyar Kupájában a bajnoki címvédő Körmend soproni vereségével hatalmas meglepetésre már a nyolcaddöntőben kiesett. Az NB I sereghajtója az első félidőben 39-33-ra elhúzott, ám térfélcsere után a bajnok került előnybe, s a harmadik negyed végére hétpontos pontos előnyt szerzett. Az izgalmas végjátékban azonban a Sopron a maga javára tudta fordítani a mérkőzést.

Női kosárlabda Euroliga, B-csoport, 10. forduló
Lavezzini Parma (olasz) - MiZo-Pécsi VSK 78-77 (17-16, 21-23, 17-16, 23-22)
Pontszerzők: Grubin 33/9, Vilipic 12, McWilliams 10, Ciampoli 8, Mi. Micovic 7, Ma. Micovic 4, Corbani 2, Costalunga 2, illetve Branzova 27/12, Iványi 16, Károlyi 14/6, Ambrus 7, Boiko 5, Tranquilli 4, Keller 4

Európa-kupa, Páneurópai szakasz, 3. forduló, D-csoport Szolnoki-MÁV Coop SE - Asztir Athén (görög) 78-37 (30-12, 13-8, 17-7, 18-10)
A magyar csapat legjobb dobói: Csákány 20, Papp 19, Delmis 15