PVSK-siker a kosárlabda Euroligában

2004.01.22. 20:32
A MiZo-Pécsi VSK női kosárlabdacsapata hazai pályán magabiztos győzelmet aratott a litván Lietuvos Vilnius felett az Euroliga 11. fordulójában. Az első félidőben a litvánok vezettek, a pécsiek 26-26-nál tudtak egyenlíteni. A félidőben eldőlt, hogy egyik sérült játékos - Anderson, illetve Branzova - sem tud visszatérni a pályára; az amerikainak kiújultak a keresztszalag-problémái, a bolgár légiósnak pedig a vádlija dagadt be. Térfélcsere után egy 8-2-es hazai roham következett, majd megtorpantak a gyenge százalékkal dobó felek. Az 1997-ben Európa-bajnok Baranauskaite és Streimikyte irányította Vilnius mindössze hat pontra volt képes ebben a játékrészben. Az utolsó felvonás elején már-már megnyugtatónak tűnt az előny (50-40), amely azonban öt perc alatt 3 pontra olvadt. A hajrában a litvánok már nem tudtak ennél közelebb kerülni a házigazdákhoz, akik így a novemberi, vilniusi diadal után itthon is legyőzték riválisukat.

A pécsi gárda hét győzelemmel és négy vereséggel áll csoportjában és egy hét múlva a spanyol Valenciát fogadja.

MiZo-Pécsi VSK - Lietuvos Vilnius (litván) 63-56 (13-15, 18-14, 12-6, 20-21) Pontszerzők: Károlyi 14/6, Tranquilli 12, Iványi 9/3, Keller 7, Anderson 6, Ambrus 5, Boiko 5, Szakács 3/3, Branzova 2, illetve Streimikyte 16, Washington 12/6, Baranauskaite 7, Nikonovaite 6, Bimbaite 5, Valentiene 5/3, Miklyciute 2, Valuzyte 2, Velisajeva 1