Női kézilabda KEK: nem bírt a Hypóval a Vác

2004.03.12. 23:19
Súlyos, 15 gólos gólos vereséget szenvedett a Vác az osztrák Hypo Niederösterreich otthonában a női kézilabda KEK negyeddöntő 1. mérkőzésén.

Rövid ideig vezetett a Vác, aztán a 10. percben súlyos orrsérülést szenvedett az ukrán légiós Szjukalo, és ez nagy mértékben befolyásolta a játék képét. 6-5 után sorozatban öt gólt dobott a magyar NB I-ben is érdekelt hazai gárda. Bár a 20. percben még 12-9-re felzárkózott a magyar együttes, a szünet előtti hajrában megint a hazaiak akarata érvényesült.

A második játékrészben szinte "felbillent" a pálya, a moldáv játékvezetők által segített osztrákok tetszés szerint érték el góljaikat. A hajrában a durvaság játszotta a főszerepet, több játékos összekülönbözött, míg a nézőtéren a rendezők összeverekedtek a váci szurkolókkal.
A formalitásnak tűnő visszavágót egy hét múlva, pénteken 18 órakor Vácon rendezik.