A PVSK nyerte a női kosaras Szuper Kupát

2004.10.14. 19:55
A bajnok és házigazda MiZo-Pécsi VSK hódította el a női kosárlabda Szuper Kupát, miután nagy csatában megverte a Magyar Kupa-győztes Szolnoki MÁV-Coop SE-t.

Az NB I pénteken kezdődő 2004/2005-ös idényét felvezető, Hunbasket Kupáért kiírt gálán a kétszeres Euroliga-bronzérmes baranyaiak hamar elhúztak kilenc ponttal, de a második negyedben a vendégek Fűrész és az új-zélandi Farmer révén felzárkóztak. A félidőben 39-27 volt az állás.

Térfélcsere után a Rátgéber-együttes a fiatal Fegyverneky remeklésével 11 ponttal is vezetett, de a 30. percben már 54-54-et mutatott az eredményjelző.

Az utolsó játékrész elején - a meccs során először - az Európa Kupában ezüstérmes Tisza-partiaknál volt az előny, de a hajrá a házigazdáknak sikerült jobban.