Női kosárlabda: fölényes PVSK-győzelem a Bourges ellen

2005.01.28. 09:48
Az idegenbeli diadal után a MiZo-Pécsi VSK hazai pályán is nagyszerű győzelmet aratott a francia Bourges felett a női kosárlabda Euroliga tizenkettedik fordulójában. A 7/2-es mutatóval érkezett Bourges-ból hiányzott az első számú center, a szerb-montenegrói Bjedov, míg a 8/1-es mérleggel kiemelkedő Pécsben Szakács, Hlede és Keller szerepelt a sérültlistán.

Már a félidőben 41-29 volt az állás Iványiék javára és az első 20 perc statisztikájából az tűnt ki, hogy a baranyaiak szenzációs védőmunkájuk mellett 61 százalékosan céloztak a mezőnyből a rivális 33-ával szemben, míg a lepattanócsata 11-7-re állt a nagyszünetben. A hajrában a rivális már láthatóan feladta a meglepően egyoldalú küzdelmet, így a közönség vastapsától kísért Rátgéber-gárda begyűjtötte kilencedik sikerét a sorozatban.

"Amikor Iványi hamar megkapta a harmadik személyi hibáját, akkor voltak meleg pillanatok, de remek támadójátékunkkal és Branzova kiváló egyéni teljesítményével végül sima lett a meccs. Most már majdnem úgy játszottunk, ahogy szeretném" - mondta a győzelem után Rátgéber László edző.

A 9/1-es mérlegnél tartó pécsiek - akik egy hét múlva a spanyol Valenciához látogatnak - diadalukkal nagy lépést tettek afelé, hogy a nyolcaddöntőt követően ismét bejussanak a Final Fourba.