Hewitt lesz Szafin döntőbeli ellenfele az Austral Openen

2005.01.28. 13:16
Lleyton Hewitt lesz Marat Szafin ellenfele az esztendő első tenisz Grand Slam-tornája, az Australian Open döntőjében, miután négy játszmában, két óra ötvennégy perc alatt legyőzte Andy Roddickot.

A második helyen kiemelt amerikai klasszis kezdett jobban, és harminckilenc perc alatt nyerte meg az első szettet. A hazai közönségkedvenc válaszára ötven percet kellett várni: nagy csatában, rövidítésben sikerült kiegyenlítenie, majd a harmadik játszmában - szintén rövidítésben - a vezetést is megszerezte.

Az utolsó felvonásban már nagyon magabiztosan teniszezett Hewitt, riválisa viszont egyre pontatlanabb volt. Jellemző: az amerikai ötven önhibát vétett, míg a győztes ausztrál csupán huszonegyet. A foghatatlan adogatások tekintetében viszont Roddick volt a jobb (31-14).

1988 óta nem jutott hazai teniszező a melbourne-i torna fináléjába, igaz akkor sem tudott nyerni. A svéd Stefan Edberg ugyanis legyőzte Pat Cash-t.

Férfi egyes, elődöntő: Hewitt (ausztrál, 3.)-Roddick (amerikai, 2.) 3:6, 7:6 (7-3), 7:6 (7-4), 6:1