Bravúros Albacomp siker az Európa Kupa negyeddöntőjében

2005.03.04. 09:10
Az Albacomp hazai környezetben bravúros, tízpontos győzelmet aratott a sorozatban eddig veretlen orosz Moszkva Region felett a férfi kosárlabda Európa Kupa negyeddöntőjében, a párharc első mérkőzésén.

Az első negyedbeli "ismerkedést követően" remek sorozatot produkált a hazai alakulat, amely a második szakaszban már 16 ponttal is vezetett a kissé szétszórtan játszó csehovi csapat ellen. A találkozó feléig aztán néhány figyelmetlenség miatt 11 pontnyira csökkent az Albacomp előnye, de az állás így is meglepetést sejtetett (48-37).

A folytatásban maradt a különbség, sőt az utolsó negyedben megint 16 pontnyira nőtt, a zárás előtt azonban, mintegy három perc alatt ismét csak felzárkózott az orosz csapat, amelynek az idény első szakaszában még Gulyás Róbert, a magyar válogatott azóta már a görög Olympiakoszhoz szerződött centere is a játékosa volt.

A visszavágót jövő csütörtökön rendezik. A Final Fourra április 9-én és 10-én kerül sor az egyik résztvevő otthonában.