Huszonöt norvég gól Kínának

2005.04.22. 16:41
A gólkülönbségre nagyon is figyelő Norvégia több mint fölényes, 25-1-es győzelmet aratott Kína ellen a divízió I-es jégkorong-világbajnokság negyedik fordulójában.

A norvégok nem bíztak semmit sem a véletlenre: tudták, lehet, hogy a gólkülönbség dönt a feljutásról, és minél nagyobb arányban kell nyerniük a magyarok által 9-0-ra legyőzött Kína ellen.

Klikk a képre!
Ennek megfelelően potyogtak a gólok, s a hazai közönségnek már az is tetszett, ha az ázsiai együttes esetleg átlépte a félpályát.

A huszonnégy gólos siker és a huszonöt ütött találat nem hivatalos divízió I-es rekord. Marius Trygg és Anders Bastiansen 4-4 gólt szerzett, rajtuk kívül hárman értek el mesterhármast.

Annyira egyoldalú volt a csata, hogy a norvégok harmadában nem kellett felújítani a jeget.

A magyarok - feltéve, ha nyernek este a britek ellen - most már leginkább abban bízhatnak, hogy a szombati záró fordulóban Japán pontot rabol Norvégiától.

Norvégia-Kína 25-1 (6-0, 9-1, 10-0)
gól: Vikingstad (5.), Spets (7., 52., 54.), Dahlström (8.), Ryman (11.), Mar. Trygg (15., 30., 34., 45.), Bastiansen (17., 22., 53., 59.), Myrvold (23., 37.), Thoresen (24., 36., 44.), Ask (25., 38., 51.), Knold (42.), Skasdammen (57.), Mats Trygg (59.), illetve Fu (39.)