Az Atomerőmű vezet a férfi kosárlabda bajnoki döntőben

2005.06.03. 09:59
A házigazda Atomerőmű nyerte meg a 73. férfi kosárlabda NB I három győzelemig tartó döntőjének első mérkőzését a Debreceni Vadkakasok ellen.

A hatszázadik élvonalbeli mérkőzésüket vívó, alapszakaszgyőztes hazaiak kezdtek nyugodtabban, bár a negyedik percben még mindig csak 7-2-t mutatott az eredményjelző. A Sitkuval szemben tehetetlen, támadásban pedig feltűnően sokat rontó Debrecen - amely Horváth Imre személyében már harmadik edzőjét fogyasztja az idényben - csakhamar tízpontos hátrányba került, és tíz perc alatt mindössze nyolc pontot hozott össze.

A folytatásban a hajdúságiak egy 6-0-ás rohammal jelezték, hogy nem adták fel a meccset, ám a 2002-es bajnok a gólfelelős Monroe révén azonnal letörte riválisának lelkesedését. Néhány rossz passz és figyelmetlenség miatt 25-12-nél megmerevedtek a harcállások, majd az elszántan rohamozó vendégek három pontra felzárkóztak, de a félidőben már 34-23 volt az állás a hazaiak javára.

Térfélcsere után a házigazdák türelmes játékkal tartották a különbséget, s a megnyugtató előny közepette csak néhány durva szabálytalanság borzolta a kedélyeket. A zárófelvonás mér nem hozott különösebb izgalmat, miután az idény elején az ULEB-kupában szerencsét próbáló - és ott a csoportmérkőzések során elvérző - Vadkakasok képtelenek voltak látótávolságon belülre kerülni, s a hajrábeli kapkodós játékukkal végül sima vereséget szenvedtek.

Atomerőmű SE-Debreceni Vadkakasok 69-49 (21-8, 13-15, 23-20, 12-6)
Paks, 1200 néző, v.: Hartyáni, Földházi
Pontszerzők: Monroe 24, Czigler 16, Sitku 11, Pavlik 7, Ridl 5, Mészáros 4, Mélicie 2, illetve Szendrei 12, Toya 11, Bukva 8, Lee 8, Tóth 5, Trummer 3, Anzulovic 2
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1-0. A második felvonásra vasárnap 18 órakor kerül sor Debrecenben.