Olivér

Hatgólos magyar sikerrel kezdődött a vízilabda Világliga-döntő

2005.08.12. 09:48
A magyar válogatott magabiztos győzelmet aratott Németország csapata ellen a férfi vízilabda Világliga belgrádi döntőjének első játéknapján.

Nyögvenyelős kezdést követően a második negyedben a lövéseivel a montreali vb elődöntőjét idéző Biros Péter szinte egymaga döntötte el a mérkőzést, hiszen a magyar válogatott első kilenc góljából egymaga hatot vállalt. Ezt követően már a fiatalok is remekeltek, különösen a harmadik játékrész sikerült parádésra, amikor 10-7 után Varga D. és Szívós, továbbá Katonás remek megoldásaival 10-7-ről 14-7-re megugrott Kemény Dénes együttese. Az utolsó negyedben 16-8 után valamelyest felzárkóztak a németek, ám a rendkívül magabiztos magyar diadalt egyáltalán nem fenyegette veszély.

Jegyzőkönyv:
Magyarország-Németország 16-10 (3-3, 5-2, 6-2, 2-3)
Magyar góldobók: Biros 7, Kiss Cs., Varga D., Katonás 2-2, Steinmetz Á., Madaras, Szívós 1-1