Venus Williams legyőzte Serenát az US Openen

2005.09.05. 14:36
Venus nyerte két játszmában a Williams-nővérek csatáját a 17,75 millió dollár összdíjazású amerikai nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében.

A két testvér tizenötödik alkalommal találkozott egymással, és ezúttal az idei wimbledoni bajnok Venus nyert, mivel Serena rendkívül pontatlanul teniszezett. Kettejük örökmérlegében azonban még így is utóbbi vezet 8-7-re.

A huszonöt éves amerikai klasszis az elődöntőbe kerülésért a belga Kim Clijstersszel találkozik, aki valósággal lemosta a pályáról a venezuelai Maria Vento-Kabchit.

Az első helyen kiemelt orosz Marija Sarapovának sem okozott problémát a legjobb nyolc közé kerülés, hiszen a tizennyolc éves klasszis mindössze három játékot veszített az indiai Sania Mirza ellen.

A férfiaknál az első helyen kiemelt címvédő Roger Federer magabiztos játékkal jutott a nyolcaddöntőbe: a 24 éves svájci klasszis kevesebb, mint két óra alatt győzte le gyerekkori jó barátját, a belga Olivier Rochust, akivel 1998-ban még a wimbledoni torna juniorküzdelmeiben páros bajnoki címet szerzett.

Kiefer (német)-Clement (francia) 6:4, 6:7 (5-7), 6:4, 6:1
Sanguinetti (olasz)-Srichaphan (thaiföldi) 6:3, 4:6, 6:7 (7-2), 7:6 (8-6), 7:6 (7-5)
Hewitt (ausztrál, 3.)-Dent (amerikai, 25.) 6:3, 3:6, 6-7 (2-7), 6:2, 7:5