Százszázalékos magyar nap a női kosárlabda Euroligában

2005.11.17. 11:18
A MiZo Pécs remek hajrával győzött a francia Mondeville vendégeként a női kosárlabda Euroliga 4. fordulójában, s ezzel továbbra is százszázalékos.

Kalandos utazás és viszontagságok után a veretlen baranyaiak remekül tartották a lépést a francia bajnokság egyetlen százszázalékos együttesével, mégis az ellenfélé lett az első negyed. A folytatásban a nemzetközi sorozat újonca őrizte 3-4 pontos előnyét, ám a magyar bajnok Béres és Dapo révén 35-35-nél ismét kiegyenlített, és a félidőig már nem változott az állás. Az utolsó játékrésznek 53-48-ról rugaszkodtak neki a csapatok, de a házigazdák csaknem 4 percig nem találtak a gyűrűbe, ezalatt a vendégek egy 6-0-ás rohamot bemutatva fordítottak. Branzova és Fegyverneky 4 perccel a vége előtt kipontozódott, ám Johns és Dapo remekül összpontosított a hajrában, s ezzel a Rátgéber-gárda megőrizte veretlenségét.

A francia Bourges ellen győztes az MKB-Euroleasing Sopron megszerezte első idei győzelmét a sorozatban.

Bíztatóan kezdett a sérült Blahuskovát nélkülöző, eddig nyeretlen Sopron: a kirobbanó formában lévő Cserny triplái és a térdpanaszaiból felgyógyult Matovic közeli kosarai révén a 3. percben 8-2 volt az állás. A háromszoros Euroliga-bajnok Bourges-ban főként a 2001-ben Európa legjobbjává választott Melain valamint a lett Jekabsone villogott. Jól ment a játék az eddig beilleszkedési problémákkal küszködő Teasley-nek is. A félidőben a hazaiak gyenge lepattanózása ellenére is 52-33 volt az állás. Ekkor Cserny, Matovic és Károlyi egyaránt 12-12 pontnál tartott.

Térfélcsere után az ellenfél a hátrány faragása végett már szinte kizárólag a 6,25-ös vonalon túlról kísérletezett, de 62-40-nél már azt is egyre kedvetlenebbül. De a Bourges egy 14-0-ás rohammal nyolc pontra felzárkózott. A 30. percben 65-54-et mutatott az eredményjelző.

A zárójátékrész Godin jóvoltából újabb francia triplákkal indult, és a rivális már "látótávolságon belül" volt, ami keserves hajrát ígért. Ekkor azonban jött a fiatal Honti, valamint a rendkívül fontos találatokat elérő Teasley, és ha nehezen is, de végre összejött a hőn áhított első Euroliga-siker.