Súlyos győri vereség a kézilabda rangadón

2006.02.04. 18:02
A Dunaferr kilenc góllal nyert a vendég Győr ellen a női kézilabda NB I szombati rangadóján.

A hazaiak hallatlanul magabiztosan játszottak, már a találkozó elején elhúztak, és a nagyszerű napot kifogó Radulovics Bojana találataival a szünetben már nyolc góllal vezettek a bajnoki címvédő ellen. A második félidőben tovább nőtt a dunaújvárosi gárda előnye (24-13), majd ezt követően kissé visszavettek a rohanásból a hazaiak, de így is nagy fölénnyel nyerték a rangadót. Radulovics 12 góllal járult hozzá csapata sikeréhez.

A Dunaferr számára létfontosságú volt a két pont begyűjtése, mert így továbbra is versenyben maradt a bajnoki címért zajló küzdelemben.

A mérkőzés előtt, a csarnok előterében avatták fel a tavaly január 19-én autóbalesetben elhunyt Kulcsár Anita emléktábláját. Az olimpiai és világbajnoki ezüstérmes kézilabdázó mindkét együttesben játszott, Győrből igazolt a Dunaferrbe. Halála után a 2004-es teljesítménye alapján a világ legjobb játékosává választották.