A sopron kiesett, a Pécs tovább meccsel a női kosár Euroligában

2006.02.24. 20:06

A MiZo Pécs vereséget szenvedett a litván Vilnius vendégeként a női kosárlabda Euroliga két győzelemig tartó negyeddöntőjének második mérkőzésén, így a párharc szerdán, Pécsen ér véget.

A felváltott vezetés után Iványi Dalma triplájával megnyert nyitónegyed után Vajda Anna pillanatai következtek: a hosszú sérülés után visszatért - és kedden 16 pontig jutó - válogatott kiválóság találataival hat pontra meglépett a Rátgéber-együttes (24-30). Amra Dapo nemsokára 4 személyi hibával a kispadra kényszerült, a sok lepattanót szerző litvánok pedig egy 7-0-ás sorozattal ismét felzárkóztak. A félidőben 37-35 volt az állás.

Az utolsó játékrészben több mint 2 percre "befagytak" a gyűrűk, a hazaiakat az Euroliga egyik legjobb dobója, Douglas vitte a hátán. Baranyai részről rengeteg kihagyott ziccer jelezte a nagy iramot és tétet, közben a túloldalon szinte minden támadás eredményesen zárult, amit az egész pályás letámadás sem tudott meggátolni. Másfél perccel a vége előtt 12 pontra elhúzott a rivális, és innen már nem volt visszaút.

Az utóbbi időben rendkívül hullámzóan teljesítő MKB-Euroleasing Sopron hazai pályán is vereséget szenvedett a francia Valenciennes-től a női kosárlabda Euroliga két győzelemig tartó negyeddöntőjének második mérkőzésén, így 2-0-ra alulmaradt a párharcban.

A második játékrész a hazaiaké volt, a nagyszünetben 43-37 volt az állás. A térfélcsere után azonban néhány eladott labdából 9-1-es rohamot produkált az ellenfél, miközben a sérült Károlyit és Eördöghöt nélkülöző házigazdák alapemberei közül Cserny és Gorbunova sem hozta az elvárhatót. A magyarok 4 percen át 50 ponton rekedtek, így a harmadik játékrész egyértelműen a jól védekező vendégeké lett (52-58).

A negyedik negyedben felzárkózott a Sopron, 70-68-ra feljött, de A hajrában a 14 pontos Gruda kipontozódott, ám a következő hazai támadás eredménytelen volt. Nyolc, majd három másodpercnél Harrower hibátlanul büntetőzött, ami megpecsételte a zöld-sárgák sorsát.

Vilnius (litván)-MiZo Pécs 79-70 (21-23, 16-12, 20-18, 22-17) Vilnius, 1800 néző, v: Ohrimenko (orosz), Kokainis (lett)
Pontszerzők: Douglas 21/9, Streimikyte 15, Baranauskaite 14/6, Valuzyte 14, Valentiene 5/3, Kublina 4, Derevjanik 2, Bimbaite 2, Sulciute 2, illetve Johnson 16/3, Béres 13, Iványi 13/9, Fegyverneky 10, Vajda 6/3, Bujdosó 4, Dapo 3, Geisha 3, Branzova 2
MKB-Euroleasing Sopron - Valenciennes (francia) 69-74 (25-21, 18-16, 9-21, 17-16)
Sopron, 2200 néző
Pontszerzők: Teasley 20/12, Matovic 13, Cserny 12/6, Honti 10/6, Ndiaye 4, Gorbunova 4, Horváth Zsuzsanna 4, Kocsis 2, illetve Harrower 20/3, Gruda 14, Tuvic 12, Fonseca 9/3, Le Drean 8, Kireta 6, Gruszczynski 3/3, Hermouet 2