A Pécs nyerte a női kosárbajnokság alapszakaszát

2006.03.13. 09:23

A címvédő MiZo Pécs nyerte meg a húszfordulós alapszakaszt a női kosárlabda NB I-ben, miután az utolsó forduló rangadóján magabiztosan legyőzte a vendég MKB-Euroleasing Sopront. Mindkét csapat 17/2-es mérleggel vágott neki az euroligások csúcstalálkozójának, amely arról volt hivatott dönteni, hogy melyik gárda nyeri meg az alapszakaszt, azaz élvezheti többször a hazai pálya előnyét a rájátszásban. A rangadó hangulatát jelezte, hogy két perc elteltével még 0-0 volt az állás, az első pécsi kosár pedig csak a harmadik perc végén, 0-5-nél született meg. Az első negyed kiegyenlített és sok hibával tarkított küzdelme után a második felvonásban taroltak a hazaiak: Branzova és Béres vezetésével a címvédő 29 pontot szórt be a csupán 28 százalékosan célzó soproniak gyűrűjébe, miközben 11-et kapott. A félidőben 46-28 volt az állás.

Nagyszünet után csakhamar 20 pont fölé nőtt a baranyai előny, ezzel gyakorlatilag eldőlt a csata. A vendégek nem tudtak közelebb férkőzni riválisukhoz, miután védekezésük sok kívánnivalót hagyott maga után, elöl pedig csak Matovic hozta a klasszisát. A vége sima pécsi siker lett, a hazai szurkolók pedig egy lufikból összeállított, hatalmas fekete-fehér szívvel lepték meg kedvenceiket.

MiZo Pécs - MKB-Euroleasing Sopron 78-54 (17-17, 29-11, 18-16, 14-10)
legjobb dobók: Branzova 20, Béres 15, Johnson 13, illetve Matovic 12