Elmaradt a bajnokavatás a női kéziseknél

2006.05.11. 08:39
A Győr és az FTC is nyert a női kézilabda NB I rájátszásának utolsó előtt fordulójában, így ennek a két csapatnak jövő szerdai győri találkozóján dől el az aranyérem.

A Népligetben jobban kezdett a Dunaferr, amelynek még volt esélye a Bajnokok Ligája-indulást érő második hely megszerzésére. A 10. percben 6-3 volt a vendégek javára. Negyedóra elteltével talált magára a hazai csapat, és gyorsan fordított (9-8). A folytatásban fej fej mellett haladt a két együttes, még a második félidőben is. A dunaújvárosiak emberelőnyük alatt 20-17-re elhúztak. Tíz perccel a vége előtt 21-23 volt az állás, ám azonos létszám mellett villámgyorsan fordított az FTC.

A végjáték óriási izgalmakat hozott, az FTC 15 másodperccel a vége előtt dobta a két pontot érő találatot.

A Győr szép fokozatosan húzott el, és szerzett biztos, hat- hétgólos előnyt. A Debrecen védelme szinte képtelen volt megállítani a hazaiak gyors, ötletes támadásait.

A vendégek képtelenek voltak felzárkózni, a második félidőben sem találtak rést a győri védőfalon. Lassan nőtt a különbség, a 48. percben 27-19-re vezetett az ETO. A hajrában már könnyelműsködtek is Róth Kálmán tanítványai, így nem lett komoly a különbség.

Női kézilabda NB I, rájátszás:
az 1-4. helyért:
FTC-Dunaferr NK 26-25 (12-13)
Győri Graboplast ETO KC-Debreceni VSC 32-26 (19-12)

Az állás: 1. Győr 10 pont/5 mérkőzés (4), 2. FTC 9/5 (3), 3. Debrecen 5/4 (1), 4. Dunaferr 4/4 (2)
Zárójelben az alapszakaszból hozott bónuszpontok.