Bravúros győri döntetlen a női kézilabda KEK-döntőben

Index, MTI
2006.05.13. 22:34
A Győr 1999-ben, 2002-ben, 2004-ben és tavaly bukott döntőt - mindet az EHF Kupában és mindben otthon kezdve -, az előző idényben éppen az első "színtiszta" magyar fináléban vérzett el a Cornexivel szemben, míg korábban dán alakulatoktól kapott ki.

A mostani találkozón hiába vezetett végig a hazai együttes, a győriek többször is talpra tudtak állni. A legnagyobb külömbség a második félidő közepén volt a két együttes között, amikor a szerbek már 17-11-re vezettek, de a magyar cspaspt felzárkózott 18-17-re.

A folyxtatásban a magyar bajnokság listavezetőjea vezetést is átvette (21-22), de a hazaiak nagy hajrába kezdtek, és fordítottak. 24-22-nél Róth Kálmán időt kért, és igyekezett megnyugtatni játékosait. Vérten gyorsan betalált, és a Görbiczet megütő Damjnacot kiállították, a sértett pedig egyenlített (24-24). Az utolsó percben Dokic még a vezetést is átvette, ám a lefújás előtt egy hetessel egyenlített a csalódott Podgorica.

A visszavágót jövő szombaton 16:15 órakor tartják Győrben, és most már egyértelműen az ETO az esélyesebb, és jó kehetősége van arra, hogy otthonában megszerezze első nemzetközi kupatrófeáját. Előtte azonban szerdán az EHF Kupa-fináléjában egygólos előnyt szerző Ferencvárossal csatázik a magyar bajnoki címért.

Női KEK-döntő, 1. mérkőzés: Buducnost Podgorica (szerb-montenegrói)-Győri Graboplast ETO KC 25-25 (12-7)
Podgorica, 2400 néző, v: Laursen, Nielsen (dán)