Bodrogi László nincs a százban a Vueltán

2006.08.30. 19:24
Az olasz Danilo Di Luca nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny első hegyi szakaszát, sikerével pedig összetettben átvette a vezetést a norvég Thor Hushovdtól.

A Plasencia és Béjar közötti 178 km-es 5. etapon két első, valamint egy-egy második és kiemelt kategóriájú hegy tornyosult a mezőny előtt. Di Luca sikere némiképp meglepő, hiszen ő inkább az egynapos viadalokon szokott jól szerepelni, de mostani sikerével az összetettben élen állónak járó aranysárga trikót is kiérdemelte.

A viadal két nagy esélyese, Carlos Sastre és Alejandro Valverde a győztes után 22 másodperccel ért célba az ötödik, illetve hatodik helyen.

A mezőny egyetlen magyar tagja, Bodrogi László 27:59 perces hátránnyal a 131. helyen ért célba, összetettben pedig 118. helyre csúszott vissza.

Eredmények:
5. szakasz: Plasencia-Béjar 178 km:
1. Danilo Di Luca (olasz, Liquigas) 5:02:25 ó 2. Janez Brajkovic (szlovén, Discovery Channel) azonos idővel 3. Andrej Kasecskin (kazah, Astana-Würth) 7 mp hátrány ...131. Bodrogi László (Credit Agricole) 27:59 p h.

Az összetettben (aranysárga trikóban):
1. Di Luca 18:37:56 ó 2. Brajkovic 4 mp hátrány 3. Kasecskin 18 mp h. ...118. Bodrogi 28:15 p h.

Csütörtökön a Zamora és León közötti 155 km-es etap vár a mezőnyre.