Eb-selejtezőn nyertek a női kosarasok

2006.09.13. 19:20

A magyar női kosárlabda-válogatott harmadik Európa-bajnoki selejtezőjén megszerezte első győzelmét a bulgáriai Pravecben. A nyitókörben Zalaegerszegen a görögökkel szemben (64-70), majd Fehéroroszországban is (56-48) alulmaradt magyarok részéről ismét Cserny kezdett a legjobban, a soproniak kiválósága 9 pontig jutott az első negyedben.

A megnyert nyitány után fordult a kocka, a pályafutását Szegeden folytató Tomova révén az ugyancsak két kudarccal rajtoló bolgárok 7 pontra megléptek. A félidőben 33-28 volt az állás.

Nagyszünet után Károlyi és Papp vette vállára a csapatot, a nyarat az amerikai WNBA-ben töltő Iványi megszerezte tizedik lapattanóját is, a Sterbenz-együttes pedig hamarosan már tíz ponttal vezetett. A fantasztikus, 24-8-ra megnyert harmadik játékrész megnyugtatta a vendégeket, akik ezt követően már nem engedték ki a kezükből a mérkőzést, így megszerezték első győzelmüket a kvalifikációs sorozatban.

A magyar csapat a 4. fordulóban szombaton a görögországi Voloszban lép pályára.

Bulgária-Magyarország 53-67 (13-15, 20-13, 8-24, 12-15)
Pontszerzők: Szlavova 16/3, Tomova 13/3, Guneva 11, Peeva 6/6, Marinova 5/3, Mihalkova 2, illetve Cserny 19/3, Papp 18, Károlyi 12/3, Iványi 9/6, Fegyverneky 4, Fürész 2, Császár 2, Ujhelyi 1