Lengyel győztes a miskolci salakmotor-Eb-n

2006.10.01. 16:06

Különfutam döntött az elsőségről a salakmotorosok egyéni Európa-bajnokságának döntőjében, Miskolcon: a győzelmet végül a lengyel Krzysztof Jablonski szerezte meg honfitársa, Grzegoroz Walasek előtt.

A magyarok közül a főversenyzőként rajthoz álló Szatmári László hét ponttal kilencedikként zárt, míg az első futamban megsérült Grand Prix-pilóta, Matej Zagar helyét elfoglaló Matej Ferjan egy futammal kevesebbet ment a vetélytársaknál, mégis kilenc pontot szerzett, s ezzel az ötödik helyen végzett.

Végeredmény, egyéni Eb, döntő: 1. Krzysztof Jablonski (lengyel) 13+3 pont 2. Grzegoroz Walasek (lengyel) 13+2 3. Christian Hefenbrock (német) 12 4. Fredrik Lindgren (svéd) 11 5. Matej Ferjan 9 6. Adrian Miedzinski (lengyel) 8 ...9. Szatmári László 7