Továbbjutott a Szeged a LEN Kupában

2006.11.04. 19:37
Szeged-Beton VE tíz góllal nyert a vendég román Steaua Bucuresti ellen a férfi vízilabda LEN Kupa második selejtezőkörében, és így bejutott a nyolcaddöntőbe.

A fordulásig nagyon szenvedett az esélyesebb Szeged, kapkodva, pontatlanul játszottak a hazaiak. A harmadik negyedtől viszont parádés teljesítényt nyújta magabiztosan hozták a mérkőzést, és vele együtt a továbbjutást. A két élcsapat vasárnap 12 órakor mérkőzik az első helyért.

Eredmény, 2. selejtezőkör, J csoport:
Szeged-Beton VE - Steaua Bucuresti (román) 15-5 (2-2, 2-0, 4-1, 7-2)
a magyar csapat góldobói: Tóth L., Varga P. 3-3, Mészáros, Éles, Monostori 2-2, Juhász Zs., Lehmann, Komlósi 1-1

A másik összecsapáson: Kazany (orosz) - Innsbruck (osztrák) 26-4 (7-1, 8-0, 5-1, 6-2)
Az állás: 1. Kazany 6 (39-11), 2. Szeged 6 (32-9), 3. Steaua 0 (12-28), 4. Innsbruck 0 (8-43)