Valér

Kettős vereség a női kosárlabda Euroligában

2006.11.23. 09:09
A női kosárlabda Euroliga 3. fordulójában a MiZo Pécs vereséget szenvedett a legutóbb döntős, tavaly bajnok orosz Szamara otthonában. Az MKB-Euroleasing Sopron ugyancsak kikapott a favorit Szpartak Moszkva vendégeként, s ezzel elvesztette veretlenségét.

A pécsiek egy fárasztó utazás után remekül kezdtek, de hiába nyerték meg az első negyedet, a világsztárok sorát felvonultató Szamara még az első félidőben megfordította az eredményt. A térfélcserét követően az oroszok - az Európa-bajnok Korsztyin és a kétszer is a kontinens legjobbjává választott belga Wauters révén - 38-38-nál egy 9-0-ás rohammal faképnél hagyták riválisukat, és bár Vajda triplái visszahozták a reményt, a Rátgéber-együttes ezután már nem tudott közelebb férkőzni.

Az előző szezonban a második vonalnak számító Európa Kupában diadalmaskodó és sztárok egész sorát felvonultató Szpartak gyorsan igazolta félelmetes hírnevét, miután a portugál WNBA-sztár Penicheiro vezetésével hamar megnyugtató előnyre tett szert. A nyitónegyed végére azonban fordult a kocka, és a soproniak 20-7-ről 22-18-ra felzárkóztak.

A második játékrész nagyrészt azzal telt, hogy a Károlyi és Matovic irányította zöld-sárgák üldözték ellenfelüket, és bár három alkalommal is két pontra megközelítették, nem tudták befogni a Moszkvát.

Térfélcsere után Székely Norbert együttese 4 perc alatt csak 2 pontot szerzett, eközben az oroszok a négyszeres WNBA All Star-válogatott Thompson révén tovább fokozták az iramot és végül magabiztosan nyertek.

Eredmények:
Euroliga, 4. forduló, B csoport:

Szamara (orosz)-MiZo Pécs 74-65 (16-25, 22-12, 21-14, 15-14)

4. forduló, A csoport:
Szpartak Moszkva (orosz) - MKB-Euroleasing Sopron 76-59 (24-18, 19-22, 22-12, 11-7)