Kiesett a Pécs az Euroligából

2007.02.07. 22:40
A MiZo Pécs másodszor is alulmaradt a címvédő Brno otthonában a női kosárlabda Euroliga két győzelemig tartó nyolcaddöntőjének utolsó mérkőzésén, így a csehek 2-1-es összesítéssel jutottak tovább.

A 28-5-re nyert pécsi utolsó negyed vérmes reményekre adott okot, és a magyar bajnok ennek megfelelően is kezdett: Johnson lendületes játékának köszönhetően magabiztosan hozta a nyitónegyedet.

A címvédő sörgyáriak a folytatásban egy 9-0-ás rohammal fordítottak, főként a 194 centis, Európa-bajnok Vecerova palánk alatti teljesítménye révén. A baranyai gárda 5 perc alatt mindössze 2 pontig jutott, és 37-26-nál már-már eldőlni látszott a találkozó. Iványi és Béres azonban visszahozta a vendégek hitét, a félidőben ugyanis 37-32 volt az állás.

A nagyszünet után Iványi, majd Dapo triplájával is 2 pontra csökkent a különbség (41-39, 44-42), de az ottani pontvadászatban 254 meccs óta veretlen csehek a toronymagas Kulichova vezetésével újra elhúztak.

Az utolsó játékrész 52-44-ről indult, és meggyőző hazai fölényt hozott. A MiZo már nem tudott közelebb kerülni esélyesebb vetélytársához, így több negyeddöntős valamint három Final Four-os szezon után ezúttal már a nyolcaddöntőben búcsúzott.