Női kosárlabda: Sopron-Pécs döntő lesz

2007.04.29. 21:01
A címvédő MiZo Pécs 2010 lesz az MKB-Euroleasing Sopron ellenfele a női kosárlabda NB I fináléjában, miután a két sikerig tartó elődöntő második mérkőzésén, idegenben is legyőzte a Szeviép-Szegedet.
Szeviép-Szeged - MiZo Pécs 2010 47-65 (11-16, 11-15, 4-22, 21-12)

Intő jel lehetett a szerdán Pécsett 84-58-ra alulmaradt szegediek számára, hogy az 5. percben még mindig csak 2 pontnál tartottak, így a címvédő vendégek Johnson és Béres révén megnyugtató előnyt szereztek a nyitónegyedben. A másodikban aztán majdnem fordult a kocka, a Tisza-partiak Fürész vezetésével kiegyenlítettek (20-20), ám itt megállt a tudományuk: Edwards palánk alatti kosaraival a félidőben már 22-31 volt az állás.

Térfélcsere után eldőlt a mérkőzés és a továbbjutás, ugyanis a Szeged 9 perc alatt csupán két pontot hozott össze, miközben a bajnokcsapat Vajda tripláival már 20 fölé tornázta előnyét. Az utolsó felvonás az utcahossznyi különbség miatt örömjátékot hozott, a pécsiek félgőzzel is könnyedén masíroztak be a fináléba, ahol idén is az Euroliga-rivális - és újdonsült Magyar Kupa-győztes - MKB-Euroleasing Sopron vár rájuk.