A Pécs a végére feladta a női kosárdöntőt

2007.05.10. 20:22

Az MKB-Euroleasing Sopron hazai pályán magabiztosan legyőzte a címvédő MiZo Pécs 2010 együttesét, ezzel összesítésben 2-1-re szépített a női kosárlabda NB I három sikerig tartó döntőjében.

Eredmény, döntő, 3 mérkőzés: MKB-Euroleasing Sopron - MiZo Pécs 2010 85-59 (23-18, 22-15, 26-13, 14-13)

A hazaiak azzal a tudattal léptek pályára, hogy ha vereséget szenvednek, akkor a pécsiek nyakába kerül az aranyérem. Úgy tűnt, a soproni játékosok megbirkóznak a rájuk nehezedő nyomással, hiszen remek támadójátékuknak köszönhetően a meccsen végig vezettek.

Rátgéber László már a harmadik szakasz vége előtt érezte, hogy a meccs már elúszott, ezért - hogy szokják a finálé légkörét - pályára küldte ifijátékosait, ő maga pedig a mögötte helyet foglaló pécsi táborhoz hasonlóan végigtapsolta az utolsó tíz percet.

A negyedik találkozóra szombaton Pécsett kerül sor.