Kosárlabda: a Szolnoknál az előny a férfi döntőben

2007.05.26. 18:07
A Szolnok szerzett előnyt a férfi kosárlabda-bajnokság három sikerig tartó döntőjében, miután az első mérkőzésen nagy csatában, tökéletes hajrával legyőzte a vendég Körmendet.

Körmendi szempontból nem a legjobb előjelekkel kezdődött meg a finálé, hiszen a vasiaknál a válogatott testvérpár, Fodor Márton és Gergely mellett az amerikai vezér, Chauncey Leslie és Marqus Ledoux is kidőlt sérülés miatt. A Magyar Kupa áprilisi döntőjében a Szolnok nyert 80-67-re, ráadásul a Tisza-partiak három éve nem kaptak ki a másik piros-fekete alakulattól.

A tomboló csarnok által űzött Szolnok csak 18-18-nál érte utol riválisát, sőt, a litván Sabaliauskas és Jurkunas jóvoltából öt pontra elhúzott. A félidőben 28-27 volt az állás.

Térfélcsere után vasi percek következtek, miután a házigazdák két és fél percig nem találtak a gyűrűbe: Vavra - a mezőny legjobbjaként - megszerezte 15. pontját, Kutasi pedig triplát dobott. A Szolnok rákapcsolt, ám rengeteg büntetőt kihagyott, az amerikai Kelley valamint Hollins adós maradt a kosarakkal, a túloldalon viszont Vavra 21 pontnál és 12 lepattanóval már dupla-duplánál (két statisztikai mutatóban is kétszámjegyű teljesítménynél) tartott. A harmadik negyed végén 41-44-et mutatott az eredményjelző.

Az utolsó játékrészre is maradt az óriási küzdelem és az elképesztő kosárínség - öt perc alatt összesen öt (!) pont született -, majd Kelley "feltámadásával" az 38. percben újra vezettek a hazaiak, és nyertek is. A végjáték második felvonását kedden rendezik Körmenden.