9 °C
20 °C

Kézilabda-BL: jól kezdett a Szeged

2007.10.04. 00:10

A Pick Szeged szenzációs játékkal, a reméltnél lényegesen nagyobb különbséggel, 29-17-re nyert a szlovén Velenje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 1. fordulójában.

Jól kezdett a Szeged, és még jobban folytatta. Az első két gól a vendégeké volt, majd a hazaiak 3-3-nál álltak utoljára pontszerzésre. Ezt követően Puljezevics nem engedte gólt szerezni a Velenje játékosait, akik négy találatra voltak képesek az első félidőben. A honosított magyar kapus 82 százalékos hatékonysággal védett.

A második játékrészben kilenc perc alatt dobott annyi gólt a szlovén együttes, mint az elsőben. Ám a különbséget nem tudta különösképpen csökkenteni, mert a szegediek is gyakorta betaláltak. Aztán Bendó kiállítása alatt faragott hátrányából a Velenje, amely egyre jobban védekezett, és a magyar bajnok a 43. percben 17-11-es vezetésénél időt kért. Ezzel sikerült felrázni a vendégeket, akik visszaállították a megnyugtató, nyolc- kilencgólos előnyt.

A végjátékban a szlovének már kedvetlenül játszottak, és végül 12 góllal kaptak ki a remek napot kifogó Szegedtől.

A következő fordulóban a Szeged vasárnap 17:15 órakor fogadja a Szarajevót, míg a másik magyar érdekelt, az MKB Veszprém szombaton 17 órakor a német Gummersbach otthonában lép pályára.