Bravúros egri győzelem a Komjádiban

2008.02.02. 20:33
Az Eger bravúros győzelmet aratott az ING férfi vízilabda-bajnokság 18. fordulójának rangadóján a Vasas vendégeként.

Kellemetlen közjátékkal indult a találkozó, ugyanis a Komjádi-uszodában a technikai személyzet nem jelent meg kezdésre, márpedig időmérő, eredményjelző és mikrofon nélkül nem lehet meccset rendezni. Húsz perc várakozás után indult a mérkőzés.

A Vasas győzelmi kényszerben pólózott, ennek megfelelően 2-0-ás vezetésre tett szert. Csakhogy az egriek a Domino elleni fiaskó után elszántságukról tettek tanúbizonyságot, ugyanis a második negyedben sorozatban négy gólt lőttek.

A harmadik negyed valóságos gólzáport hozott: a Varga-testvérek jóvoltából háromszor is egy gólra csökkentették a hátrányukat a fővárosiak, de a vendégeknek eleinte rendre volt válaszuk, végül 7-7-nél a Vasas utolérte az Egert. Azonban Gerendás György legénysége végül Biros bombájával mégis előnyből kezdhette a zárójátékrészt, amelyben Szécsi válogatott formában védett, így az egriek örülhettek a győzelemnek.

Eredmények:
TEVA-Vasas Plaket - Brendon-UPC-ZF-Eger 7-9 (1-0, 1-4, 5-4, 0-1)
Gól: Varga Dániel 3, Varga Dénes, Heinrich, Steinmetz Á., Tóth M., illetve Biros 3, Császár, Varga II. Zs. 2-2, Binder, Kis G.
Szolnoki Főiskola VSC - FTC-Aprilia 10-16 (1-5, 3-2, 2-5, 4-4)
UNIQA-UTE - Domino-Honvéd 6-12 (2-4, 3-3, 1-2, 0-3)
BVSC - PVSK-Fűszért 7-5 (1-1, 1-2, 1-0, 4-2)
Androbau-Fehérvár-Póló SE - Szeged-Beton VE 5-11 (0-1, 2-3, 2-3, 1-4)