Judit

A Honvéd vízilabdacsapaté a bajnoki bronzérem

2008.04.24. 20:48
Szegeden is nyerni tudott, így a rájátszásos párharcban a szükséges két győzelmet begyűjtve a Honvéd végzett a harmadik helyen a férfi vízilabda-bajnokságban.

A múlt szombati nyitányon három góllal diadalmaskodó Honvédnak csütörtök este, az újszegedi sportuszodában, a bronzcsata második összecsapásán szeretett volna visszavágni a csongrádi alakulat, ám igyekezetét nem koronázta siker. Az elején még tartotta a lépést a vendégekkel, utána viszont egyre több hibát követett el, a Honvéd elhúzott, végül pedig a vártnál is biztosabban nyert.

A csapatokban egyformán olimpiai bajnokok vitték a prímet: a Tisza-partiaknál a három gólig jutott Varga Tamás, a fővárosiaknál pedig a négyszer is eredményes Molnár Tamás.

Harmadik helyezettként a Honvéd indulhat az Euroligában, a negyedikként zárt Szeged pedig a második számú kontinentális sorozatban, a LEN Kupában szerepelhet.

a 3. helyért, 2. mérkőzés: Szeged-Beton VE - Domino-Honvéd 6-12 (2-3, 1-3, 3-3, 0-3)