Cseh és Verrasztó: arany és ezüst

2011.12.09. 17:59 Módosítva: 2011.12.09. 18:59
K EPA20111209123

Cseh László arany-, Verrasztó Dávid pedig ezüstérmet nyert pénteken 400 m vegyesen az úszók lengyelországi Szczecinben zajló rövidpályás Európa-bajnokságán.

A 3:57.27 mp-cel Európa-rekorder Cseh 4:01.68 perces eredménnyel győzött úgy, hogy gyakorlatilag végig vezetett, s a táv során folyamatosan növelte előnyét. A címvédőként indult Verrasztó - aki tavaly, Eindhovenben Cseh távollétében nyert - 4:03.03-mal csapott a célba. Ő a lassabb pillangó után háton zárkózott fel honfitársa mögé, és a második helyet ezután magabiztosan meg is őrizte. Tavaly is szinte ugyanilyen időt úszott: a hollandiai városban 4:03.06-tal győzött.

Egy évvel korábban, Isztambulban szintén Cseh volt a leggyorsabb, s akkor is Verrasztó végzett a második helyen. A harmadik helyre Szczecinben az izraeli Gal Nevo ért be, 4:04.49-cel. Cseh már a második győzelmét aratta a lengyelországi Eb-n, csütörtökön ugyanis 200 vegyesen is a leggyorsabbnak bizonyult.

Gyurta Dániel az ötödik, Financsek Gábor pedig a kilencedik helyen végzett 100 m mellen a lengyelországi Szczecinben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság pénteki versenynapján.