Knapek Edina nyolcadik a vívó-vb-n

2015.07.16. 18:52

Knapek Edina a nyolcadik helyen végzett a moszkvai vívó-világbajnokság női tőrversenyében, miután vereséget szenvedett a negyeddöntőben.

A 2002-ben és 2005-ben vb-bronzérmes magyar vívó negyedik pástra lépése alkalmával hazai tőrözővel került szembe. Aida Sanajeva csapatban nyert olimpiát, világbajnokságot és Eb-t is, és egyéniben is volt már aranyérmes vb-n, ráadásul a közönség is támogatta, így ő volt az asszó esélyese, írja az MTI.

Az elején ennek megfelelően alakult az eredmény, az orosz sorozatban adta a tusokat, Knapek pedig nem igazán tudta, hogyan kellene ellenfelét feltartóztatnia. Az első három percben 1-6 is volt az állás, majd a szünet előtt 2-7-nél is nehéznek tűnt a felzárkózás. Később mégis összejött ez, mégpedig annak köszönhetően, hogy Knapek pontosabbá vált. A harmadik szakaszban 11-nél utolérte Sanajevát, utána viszont csak egy tust adott, míg az orosz tőröző négyet, így utóbbi került a legjobb négy közé.