A 11. helyért játszik a férfi asztalitenisz-válogatott

2015.09.28. 21:02

Második mérkőzését is elvesztette az alsó ágon a magyar férfi csapat, így a 11. helyért játszhat majd a Jekatyerinburgban zajló asztalitenisz Európa-bajnokságon.

A torna honlapja szerint a csehek elleni találkozó első mérkőzésén Kosiba Dániel 2-1-es szetthátrányról fordítva nagy csatában nyert, ám a következő két meccsen Lakatos Tamás és Szudi Ádám is alulmaradt. Kosiba a második ötjátszmás sikerével egyenlített, a mindent eldöntő összecsapáson viszont Pattantyús Ádám kikapott.

A keddi helyosztókon magyar idő szerint 7 órától a férfi csapat Szerbiával küzd meg a 11. helyért, míg a nők a franciákkal találkoznak a 9.-ért.

Mindkét magyar válogatott a 16 csapatos legmagasabb osztályban szerepel. A körmérkőzések után a csoportok első két-két helyezettje jutott a negyeddöntőbe, a harmadikok és negyedikek pedig a 9-16. helyért játszanak tovább.

Férfiak, 9-12. helyért:

Csehország-Magyarország 3-2

Lubomir Jancarik-Kosiba Dániel 2-3 (-10, 14, 9, -15, -5 )

Dmitrij Prokopcov-Lakatos Tamás 3-0 (8, 9, 10)

Tomas Konecny-Szudi Ádám 3-2 (6, -11, 10, -5, 5)

Dmitrij Prokopcov-Kosiba Dániel 2-3 (-6, -8, 8, 8, -5)

Lubomir Jancarik-Pattantyús Ádám 3-1 (-6, 9, 10, 12)