Gardos ezüstérmes férfi párosban

2015.10.04. 18:50

Az osztrák színekben versenyző Robert Gardos ezüstérmes lett Daniel Habesohn oldalán a férfi párosok versenyében az oroszországi Jekatyerinburgban rendezett asztalitenisz Európa-bajnokságon.

A magyar származású játékos és társa rendkívül kiélezett, hétjátszmás meccsen maradt alul a Stefan Fegerl, Joao Monteiro osztrák, portugál kettőssel szemben.

Gardos, aki 1993-ban még magyarként - Gárdos Róbert néven - lett ifjúsági Európa-bajnok egyéniben és vegyespárosban, második érmét szerezte az idei kontinensviadalon, ugyanis a csapatversenyben aranyat nyert Ausztriával.

A női egyesben a román Elizabeta Samara diadalmaskodott, aki Póta Georgina párjaként ezüstérmes lett női párosban. A férfiaknál Dimitrij Ovtcharov lett az Európa-bajnok.

Férfi egyes, döntő: Dimitrij Ovtcharov (német)-Marcos Freitas (portugál) 4-1 (12, -9, 9, 4, 6)

Női egyes, döntő: Elizabeta Samara (román)-Li Jie (holland) 4-3 (6, -9, -3, 7, -12, 4, 4)

Férfi páros, döntő: Stefan Fegerl, Joao Monteiro (osztrák, portugál)-Robert Gardos, Daniel Habesohn (osztrák) 4-3 (9, 12, -6, -8, -13, 8, 10)