Vereség a románoktól, az alsó ágon a nők

2016.03.02. 12:33

A magyar női válogatott 3-1-re kikapott szerdán a románoktól a Kuala Lumpurban zajló asztalitenisz csapat-világbajnokságon, így nem jutott be a legjobb 12 közé, s a folytatásban a 13-24. helyért játszik, írta az MTI.

Téglás Péter szövetségi kapitány együttese ki-ki mérkőzést vívott európai ellenfelével, a tét a csoport harmadik helye, és az ezzel együtt járó felsőági folytatás volt.

Az első meccsen Póta Gerogina viszonylag simán verte Daniela Dodean Monteirót, majd Madarász Dóra az első szett megnyerése után ugyanilyen simán kikapott az aktuális egyéni Európa-bajnok Elizabeta Samarától. A harmadik párban Pergel Szandra 2-0-ra vezetett, majd 2-2-es állásnál meccslabdája is volt, végül mégis kikapott Szőcs Bernadette-től, s így már a riválisnál volt az előny.

Az utolsó összecsapáson Póta és Samara játszott egymással, az ötszettes fordulatos küzdelmük a román játékos sikerét hozta, ezzel a csapattalálkozó is eldőlt.

A magyarok csoportnegyedikként nem játszanak az alsóági rájátszás első körében, a következő ellenfelük később válik ismertté.

Nők, első osztály, A csoport, 5. (utolsó) forduló:

Románia-Magyarország 3-1

Daniela Dodean Monteiro-Póta Georgina 1-3 (-6, -10, 4, -2)

Elizabeta Samara-Madarász Dóra 3-1 (-10, 6, 3, 8)

Bernadette Szőcs-Pergel Szandra 3-2 (-5, -7, 9, 4, 11)

Samara-Póta 3-2 (7, -10, -9, 8, 8)

A csoport többi mérkőzésén:

Kína-Tajvan 3-0

Spanyolország-Malajzia 3-0

A végeredmény: 1. Kína 10 pont, 2. Tajvan 9, 3. Románia 8, 4. Magyarország 7, 5. Spanyolország 6, 6. Malajzia 5. A győzelemért 2, a vereségért 1 pont jár.